niedziela, 13 sierpnia 2017

włoskie wakacje. cz.2, Ogrody zamku Trauttmansdorff
Włochy. Południowy Tyrol. Leżące w dolinie miasteczko Merano, prowincja Bolzano.
Specjalnie wynieniam te nazwy, ze względu na ich piękne brzmienie, takie włoskie...
A jednak dla połowy mieszkańców Merano i dla 98,5 procent mieszkańców Tisens, gdzie znajduje się nasz camping, językiem ojczystym jest język niemiecki. Tyrol to Tyrol... Jodłowanie po włosku...?:)

Dzisiaj wracam do Merano i z wielką przyjemnością Was tam zapraszam, a dokładnie na spacer po ogrodach zamku Trauttmansdorff - zaczarowane kilka godzin, siedem (!) kilometrów ścieżek, cudownych zakątków, możliwość poznania czterech różnych typów ogrodów, piszą, że z całego świata. Nie powinna Was więc zdziwić ilość zdjęć, które dziś zamieszczam...
Zamek Trauttmansdorff był ulubionym miejscem zimowego wypoczynku samej cesarzowej Sissi, choć ogrody nie mają aż tak długiej historii, zostały założone w 2001 roku.
Nas zachwyciły, różnorodnością gatunków, labiryntem ścieżek i tajemniczych przejść, ułożonych z rozmysłem na całkiem stromym wzniesieniu. Znaleźliśmy tam zakątek miłości, plażę z widokiem na góry, prawdziwy ul i przede wszystkim tysiące niesamowitych roślin.

Parne i duszne powietrze zapowiadało deszcz i burzę, i takiej się doczekaliśmy pod koniec zwiedzania ogrodów. Schroniliśmy się pod niewielkimi zadaszeniami, czując słynne czereśniowe krople deszczu od stóp do kolan. Nie był to ciepły letni deszcz, raczej porządna ulewa, ale - w końcu byliśmy w górach, pogoda zmienia się tu co pięć minut:)

Zapraszam na spacer, ogrody zamku Trauttmansdorff.W kolejnym odcinku dużo adrenaliny, góry, rowery, jednym słowem Przełęcz Stelvio:)
Zapraszam:)

5 komentarzy:

 1. Ta plaża świetna :-) cudne zdjęcia i Janek na leżaku mnie rozwalił :-) To jest gość :-)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Janek wymiata nie tylko na zdjęciach:) to zalążek nowego pokolenia pt. "nie pytam, tylko biorę":)
   uściski!

   Usuń
 2. Jak tam pieknie.Dziękuje za cudowna fotorelacje!pozdrawiam.Ewelina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trafiamy do tylu cudownych miejsc, że nie sposób zostawiać ich tylko dla siebie:)
   Dzielę się z przyjemnością:) I - mam nadzieję, że zarażam potrzebą podróżowania!

   Usuń

opowieść zapisana

A dzisiaj opowieść zapisana... W kompletnych ciemnościach, długo jechali w dół, z górskiej wioski do położonego niżej miasteczka....